Naujienos

Kalėdinis bėgimas aplink Šilalę

2010-12-08

Šilalės rajono sporto mokykla rengia Kalėdinį bėgimą aplink Šilalę, skirtą mokyklos 40-mečiui.

Plačiau

Atvirų durų diena Pajūrio vaikų globos namuose

2010-12-07

Gruodžio 3 d. Pajūrio vaikų globos namuose Atvirų durų dienoje lankėsi mero pavaduotoja Vera Macienė, Administracijos direktorius Jonas Gudauskas, Socialinės paramos skyriaus vedėja Danguolė Račkauskkienė, mero patarėja Renata Rimkutė ir Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Birutė Sragauskienė.

Saugūs kaimynai – saugus ir aš

2010-12-06

Visuomeninė taryba prie Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato kviečia Tauragės, Jurbarko ir Šilalės rajonų bei Pagėgių savivaldybės gyventojus burtis į Saugios kaimynystės grupes.

 

Saugumas – visų mūsų gerbūvio pamatas. Jausdamiesi saugūs savo namuose ir mieste, galime sėkmingai dirbti, kurti, mokytis. Tik saugioje aplinkoje augdami mūsų vaikai, taps dorais ir atsakingais piliečiais. Aplinką, kurioje gyvensime ateityje, kuriame jau šiandien. Šiame procese svarbus kiekvieno iš mūsų indėlis, tačiau tik sutelkdami jėgas galime nuveikti daugiau.

 

Trečiasis Šilalės rajono delegacijos vizitas Turkijoje pagal Comenius Regio partnerystės projektą „Live, Feel, Teach: Social Bridges of Education“

2010-12-06

2010 m. lapkričio 22-27 dienomis įgyvendinant Comenius Regio partnerystės projektą „Live, Feel, Teach: Social Bridges of Education“ pagal Mokymosi visą gyvenimą programą pasirašytą su Švietimo mainų paramos fondu, Šilalės rajono delegacija, vadovaujama Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Jono Gudausko, lankėsi Turkijoje. Tai jau šeštasis partnerių susitikimas ( trys vyko Lietuvoje ir du Turkijoje).

Specialiųjų poreikių lygio nustatymo ir įvairių specialistų išvadų teikimo komisijos posėdis

2010-12-03

2010 m. gruodžio 2 d. vyko specialiųjų poreikių lygio nustatymo ir įvairių specialistų išvadų teikimo komisijos posėdis.

Intervencinės maisto atsargos labiausiai nepasiturintiems asmenims

2010-12-03

2010 m. gruodžio 1 d. Šilalės rajone, penktą kartą šiais metais, buvo gauti maisto produktai iš intervencinių atsargų labiausiai nepasiturintiems asmenims.

Ugniagesiai įspėja: pirmasis ledas dar netvirtas

2010-12-02

Pastaruoju metu Lietuvoje kasdien spaudžiant šalčiams, netrukus ir didieji šalies vandens telkiniai pasidengs pirmuoju ledu, kurio ypač laukia poledinės žūklės mėgėjai. Deja, ant netvirto ledo kasmet įvyksta nemažai skaudžių nelaimių. Vien per praėjusią kalendorinę žiemą ir šių metų kovo mėnesį tik šalies ugniagesiai gelbėtojai vandenyje ir ant ledo 88 kartus vyko gelbėti. Pavyko išgelbėti 17 žmonių, iš jų 2 vaikus, tačiau ištraukė 23 skenduolius, tarp jų 3 vaikus. Siekiant išvengti tokių skaudžių nelaimių, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas nori priminti ir patarti gyventojams, kaip elgtis ant užšalusių vandens telkinių.

Gimnazijoje paminėta Tolerancijos diena

2010-12-02

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijoje prieš keletą savaičių buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena. Nuo pat ryto mokiniai, vadovaujami psichologės Jurgitos Gedeikienės ir etikos mokytojos Salomėjos Savickytės, skleidė gerumo nuotaiką dalindami tolerantiškumo apyrankes ne tik mokykloje, bet ir praeiviams miesto centre bei įvairių įstaigų darbuotojams. Vėliau gimnazistai buvo kviečiami diskutuoti tema „Pakantumas vs tolerancija“. Aptarti įvairias diskriminacijos formas ir nepakantumo įtaką skirtingoms visuomenėms grupėms ragino Šilalės viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja bei Jaunimo Europos komandos narė Rima Kairytė.

„Jaunųjų matematikų varžytuvės“ Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje

2010-12-01

Ūkanotą, bet gana šiltą lapkričio 20-osios rytą Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos duris varstė jaunieji matematikos mylėtojai. Čia jau ketvirtus metus iš eilės vyko „Jaunųjų matematikų varžytuvės“, kuriose šiemet dalyvavo septynios komandos iš Rietavo Lauryno Ivinskio, Telšių r. Varnių Motiejaus Valančiaus, Kretingos Jurgio Pabrėžos, Švėkšnos „Saulės“, Šilalės Simono Gaudėšiaus, Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus ir Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijų. Komandas sudarė po tris I-IV gimnazijos klasių moksleivius.

Šilalės kultūros centre – premjera – „Būk vyras, Džordžai“

2010-12-01

Mūsų šalies moksleivės Europai pristatė potencialius antibakterinius vaistus

2010-11-30

Kiekvienais metais vykstantis Jaunųjų Europos mokslininkų konkursas, šiemet vykęs Portugalijoje sutraukė daugiau nei šimtą gabių jaunuolių iš 37 šalių, susirungusių fizikos, biologijos, chemijos, medicinos, matematikos, aplinkos, inžinerijos ir socialinių mokslų srityse. Lietuvai šiemet atstovavo trys darbai, tarp kurių ir dviejų sesių – Guodos ir Vaivos Radavičiūčių projektas „Piridino N-oksido dariniai – potencialūs antibakteriniai ir priešgrybeliniai vaistai“. Su jaunosiomis mokslininkėmis kalbėjomės apie jų atliktą tyrimą, pasiekimus, ateities planus ir mokslininko profesiją.