Informacija

Europos vicečempioną pagerbė savivaldybės vadovai

2010-08-31

Neseniai pasibaigusiame Europos jaunučių iki 16 metų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė iškovojo sidabro medalius. Galbūt ne visi žino, jog Lietuvos garbę gynė ir šilališkis Gedučio Kukujevo auklėtinis Lukas Lekavičius. Praėjusį penktadienį Europos vicečempioną pagerbė savivaldybės vadovai.

„Maniau, jog pro duris įžengs aukštas tvirto sudėjimo vaikinas,“ – spausdama Lukui ranką, sveikinosi savivaldybės mero pavaduotoja Vera Macienė.

Iš tiesų, nė nepagalvotum, kad šis šiemet vienuoliktoje klasėje Kauno S. Nėries vidurinėje mokykloje mokslus krimsiantis vyrukas, net ir būdamas nedidelio ūgio, su krepšinio kamuoliu gali išdarinėti stebuklus.

Nepagalvotų tie, kurie nematė Luko žaidžiančio dar Šilalėje G. Kukujevo vaikinų komandoje. Jis buvo komandos variklis, sumaniai vedęs ją į pergales. Kai pernai Šilalėje svečiavęsis Kauno Arvydo Sabonio krepšinio mokyklos treneris Arūnas Visockas per vienas varžybas pamatė Luko žaidimą, nedvejodamas pakvietė jį treniruotis šioje garsioje jaunųjų krepšininkų kalvėje.

Tėvams jauniausiojo sūnaus apsisprendimas žaisti ir tęsti mokslus Kaune tikriausiai šoko nesukėlė, nes du vyresni Luko broliai – Linas ir Aurimas irgi pasirinko krepšininkų kelią.

Luko treneriui A. Visockui, beje, buvusiam garsiojo „Žalgirio“ krepšininkui, buvo patikėta burti jaunučių komandą Europos čempionatui. Jos sudėtyje, be abejo, buvo ir L. Lekavičius.

Tačiau likimo ironija – likus kelioms savaitėms iki čempionato pradžios, vaikinui lūžo kairė ranka, o šis krepšininkas yra kairiarankis. Ar gali būti didesnis apmaudas, kai tiek išlieta prakaito per treniruotes, o išvyka tolsta lyg miražas?

Treneris G. Kukujevas į Šilalę grįžusį savo auklėtinį ramino: esi dar jaunas, bus tų varžybų, tik saugok sveikatą. Bet Lukas, matyt, giliai širdyje tikėjo, jog ranka sugis greičiau, nei prognozuoja gydytojai.

Taip ir atsitiko. Prieš pat išvyką jie nuėmė rankos gipsą, bet vaikinas dar abejojo, ar treneris patikės, jog ilgokai nesitreniravęs krepšininkas bus naudingas komandai. Patikėjo, Lukas išvyko į Juodkalniją, kur Baro mieste vyko atkaklios dvikovos. Treneris rizikavo, tačiau kitos išeities ir nebuvo, nes Lukas buvo komandos įžaidėjas, dažniausiai rungtynes pradėdavęs starto penkete.

Sporto aistruoliai gerai žino, jog mūsų rinktinė nesėkmingai pradėjo varžybas pogrupyje, tačiau pateko į kitą etapą, o vėliau ir į atkrintamąsias varžybas. Ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinė nelauktai vieno taško skirtumu nugalėjo varžybų šeimininkę Juodkalnijos komandą, kuri iki tol nebuvo patyrusi nė vieno pralaimėjimo.

Juodkalniečiai verkė, o mūsiškiai šoko džiaugsmo šokį. Pusfinalyje lietuviai sutriuškino turkus (80:65) ir pasiekė finalą!

Deja, čia vaikinams labai nepasisekė žaidžiant su Kroatija. Pogrupio varžybose šiai komandai buvo pralaimėta tik po atkaklios dvikovos, o finalas – nepavyko. Skaudus pralaimėjimas rezultatu 52:80 taip paveikė jaunus žaidėjus, kad net įteikiant garbingus sidabro medalius jų veidai buvo gana rūškani.

O juk jie – Europos vicečempionai! Jie aplenkė tokių šalių rinktines, kaip Prancūzija, Turkija, Italija, Serbija, Graikija ir kt. Ir tik kai Lietuvoje rinktinė garbingai buvo sutikta, kai pasipylė sveikinimai, žaidėjų veidai nušvito.

– Jūs šaunuoliai. Ačiū, Lukai, kad garsini Lietuvą ir Šilalės kraštą, – įteikdami kuklų atminimo prizą bei Padėkos raštą, linkėjo mero pavaduotoja Vera Macienė ir Administracijos direktorius Jonas Gudauskas.

Jie taip pat perdavė nuoširdžius Šilalės rajono savivaldybės mero Albino Ežerskio sveikinimus, kadangi dėl tarnybinių reikalų priėmime jis negalėjo dalyvauti.

Padėkos raštu ir atminimo prizu apdovanotas ir G. Kukujevas. Sveikatos, nepatirti traumų krepšininkui ir jo treneriui linkėjo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rasa Kuzminskaitė.

Šiltame priėmime, kuriame dalyvavo Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Noreika, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Vaidotas Kėbla bei Sporto mokyklos direktorė Gitana Jurgutienė, kalbėta ne tik apie pasibaigusį čempionatą, bet buvo brėžiamos gairės ir apie rajono sporto vystymo perspektyvą.

 

 

Administracijos atstovė spaudai Regina Čeidienė