Renginiai

Balandžio 26 - 30 d. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje vyko lietuvių kalbos savaitės renginiai

2010-05-06

„Žodis kaip žiedas skleidžiasi“

Justinas Marcinkevičius yra pasakęs: „Kalba, kuria mes kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba. Joje užtenka žodžių meilei ir neapykantai, džiaugsmui ir liūdesiui. Ji niekam negraso, ji nieko neatstumia. Kaip ir visos, ji nori gyventi.“

Balandžio 26 - 30 d. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijoje vyko Lietuvių kalbos savaitės renginiai, kurių šūkis buvo „Kramtyk, ką sakai!”

Pirmadienį kalbos „sanitarės“ paskelbė reidą „Gydykime gimtąją kalbą“. Jos užrašinėjo ir iliustravo gimnazistų „auksines“ mintis, rinko taisyklingiausiai kalbantį mokinį bei mokytoją, lankėsi klasėse, supažindino su kalbos savaitės renginiais bei organizavo kalbos kultūros „Žaibo turnyrą“. Lietuvių kalbos „sanitarės“ triūsė visą savaitę - kalbos negeroves skelbė stende.

Antradienį pirmą kartą mūsų gimnazijoje vyko „Kalbų Kengūra 2010“ ir sulaukė didelio mokinių susidomėjimo.

Trečiadienį, vilkėdami tautiniais rūbais, po klases vaikštinėjo žemaitukai D. Ilginis ir V. Urbis bei rinko geriausią gimtosios tarmės žinovą.

Ketvirtadienį aktų salėje, kūrybinėse dirbtuvėse, 5-8 klasių mokiniai dalyvavo projekte „Trys eilėraščiai mamai“, kurio nugalėtojais tapo 7a klasės komanda.

Penktadienio renginys „Žodis kaip žiedas skleidžiasi“ apibendrino visos savaitės dalyvių pastangas: buvo apdovanoti gimtosios kalbos viktorinos žinovai (I vietos nugalėtoja tapo G. Navardauskaitė (I bg) , II v. – B. Paliakaitė (III ag), III v. – V. Grikšas (6 b); žemaičių žodynėlio vertėjai (I vietos nugalėtoja - V. Kvietkutė, II v.- V. Urbis (6 b), III v. – A. Rupšytė (III ag); raiškiausiai kalbančia mokytoja išrinkta I. Starkutienė, o gimnaziste - G. Šerpetauskaitė (IV ag). Savo ir kitų kūrybą skaitė įvairių konkursų nugalėtojai ir dalyviai.

Renginyje koncertavo Šilalės meno mokyklos kanklininkių ansamblis ir nuostabia muzika praskaidrino klausytojų nuotaiką. Vadovės B. Girkontienės paraginti, mokiniai noriai įsijungė į ansamblį „savais instrumentais“- mušdami rankomis ir kojomis. Ypač įsiminė nuskambėjusi mintis apie žodžio ir muzikos meninę jungtį, kuri taurina žmogų.

Kalbos savaitė baigėsi, bet jos renginiai nuolat primena ir skatina taisyklingai kalbėti, domėtis žemaičių tarme, suprasti žodžio galią ir raišką.

 

Ingrida Čėsnaitė, Justina Rimkutė, Ineta Ligutytė,
II cg klasės gimnazistės