Renginiai

Jaunųjų filologų konkurse Vilniuje Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos 2Gc klasės gimnazistė Eglė Bliūdžiūtė tapo nugalėtoja

2010-04-30

Kovo 31 – balandžio 1 dienomis Vilniaus universitete vyko 42-asis šalies jaunųjų filologų konkursas. Į jį pakviesti ir Šilalės rajono mokiniai: Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos vienuoliktokės Sigita Adelbergytė, Edita Grikšaitė, Gintarė Pakalniškytė, Irma Vaičiulytė (tautosakos sekcija, mokytoja Irena Rupšienė), devintokas Kostas Petkevičius (prozos sekcija, mokytoja Irena Tverijonienė) bei Simono Gaudėšiaus gimnazijos 2Gc klasės mokinė Eglė Bliūdžiūtė (publicistikos sekcija). Pakvietimas į finalą jau yra nemažas laimėjimas, todėl kelionė į sostinę buvo labai smagi.

Po iškilmingo konkurso atidarymo, kuriame dalyvius pasveikino Filologijos fakulteto dekanas docentas dr. Antanas Smetona, vertinimo komisijos pirmininkas poetas Jonas Liniauskas, mokiniai išsiskirstė į sekcijas. Ten prasidėjo kūrybinių darbų gynimas.

Publicistikos sekcijoje mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę susipažinti su konkurso dalyvių kūryba, vėliau vyko įdomi vertintojų ir mokinių diskusija, dar jaunieji publicistai atidžiai klausėsi vertinimo komisijos narių rašytojos Gintarės Adomaitytės bei Lietuvos nacionalinio radijo kultūros laidų redaktorės Almos Valantinienės patarimų.

Vakare jaunieji filologai rinkosi į dainuojamosios poezijos koncertą, o jau kitą dieną keliavo po Vilnių: prie Gedimino paminklo diskutavo apie Valdovų rūmų atstatymą, gėrėjosi siauromis senamiesčio gatvelėmis, susitiko su restauratoriais ir stebėjo jų darbą.

Po ekskursijos, aišku, visi labiausiai laukė iškilmingo konkurso uždarymo, kuriame turėjo būti paskelbti rezultatai. Labai džiugu, kad Simono Gaudėšiaus gimnazijos 2Gc klasės mokinės Eglės Bliūdžiūtės publicistika pripažinta geriausia ir jai įteiktas Lietuvos respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos I laipsnio diplomas. Džiugu, kad buvo pastebėta savita Eglės kūryba, kad įvertintas jos darbštumas ir kantrybė.

 

Aušrelė Baublienė,
Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja