Renginiai

Respublikinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų apdovanojimas

2010-04-30

Balandžio 23 d. Vilniuje vyko respublikinio moksleivių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų apdovanojimo renginys. Trečios vietos nugalėtojais šio konkurso dainų dalyje tapo Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos IV bg klasės mokinė Oksana Auškalnytė ir I bg klasės mokinys Deimantas Auškalnis, mokinius konkursui rengė Orinta Auškalnytė ir Inga Jokubaitienė. Neblogai sekėsi šiame konkurse ir tos pačios mokyklos 6a klasės mokinei Aušrai Tubutytei, kuri konkurso piešinių dalyje pelnė paskatinamąjį prizą, mokinę konkursui ruošė dailės mokytoja Vitalija Navickienė.

Apdovanojimų renginys prasidėjo ekskursija po Lietuvos Respublikos Seimą. Vėliau su moksleiviais ir jų mokytojais susitiko, bendravo, atsakinėjo į moksleiviams rūpimus klausimus Seimo narė Dalia Kuodytė, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas Rimas Jakimaitis, sveikinimus perdavė Seimo narė Vincė Vaidilutė Markevičienė, europarlamentaras Vytautas Landsbergis, kalbėjo kiti renginio svečiai. Padėkoję už susitikimą, visi dalyviai patraukė į Genocido aukų muziejų. Po pietų moksleiviai ir jų mokytojai aplankė Tuskulėnų memorialinį muziejų kompleksą.

Vakarop konkurso laureatai, jų mokytojai ir svečiai susirinko Vilniaus mokytojų namų svetainėje, kur vyko laureatų apdovanojimas. Konkurso laureatus sveikino Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Teresė Birutė Barauskaitė. Renginį vedė ir dainas susirinkusiems skyrė atlikėjas Jonas Čepulis, koncertavo dainų dalies laureatai. Buvo įteikti diplomai ir padėkos raštai mokytojams, parengusiems šio konkurso laureatus, taip pat konkurso partnerių ir rėmėjų įsteigtos atminimo dovanos.

Su renginio vaizdo medžiaga galima susipažinti internetinėje svetainėje www.internetinetv.lt

 

Inga Jokubaitienė,

Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazija