Šilalės rajono savivaldybė

J. Basanavičiaus g. 2,

LT-75136 Šilalė

Tel. +370 449 76114

Faks. +370 449 76 118

El. paštas info@silale.lt

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Kodas 188773720

Iš viso lankytojų nuo: 2008-11-25 Skaitiklis.lt - nemokama lankomumo statistika

Naujienos

Laisvė pulsuoja visų mūsų širdyse...

2011-01-14

Kai norime kalbėti apie tėvynę,
Pirmiausia žodį žuvusiems suteikim.
Tai jų alsavimas, kaip vėjo gūsis,
Išskleidžia mūsų vėliavas; jų rankos
Palaimina ir duoną, ir svajonę.
(Just. Marcinkevičius)

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Tai viena skaudžiausių datų kelyje į Lietuvos Nepriklausomybę. Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos bendruomenė kartu su visa Lietuva 20-ąjį kartą pagerbė už šalies laisvę 1991-ųjų sausį kovojusius ir gyvybę paaukojusius žmones.


Iš mokytojų, tėvų ar senelių pasakojimų mokiniai tik iš dalies gali įsivaizduoti, kokį siaubą patyrė tą naktį Lietuvos laisvę gynę žmonės...Tačiau mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvavo įvairiuose renginiuose, kurie buvo skirti paminėti kruvinąją Sausio 13-ąją.

Pajūrio 10-osios kuopos jaunieji šauliai, vadovaujami kuopos vado Algimanto Dragūno, sausio 9 d. dalyvavo jubiliejiniame 20-jame tradiciniame tarptautiniame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“, kuris buvo skirtas žuvusiems Lietuvos laisvės gynėjams atminti.

Sausio 13-ąją, 8.00 val., mokiniai ir mokytojai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Visoje gimnazijoje dešimčiai minučių išjungėme šviesą ir uždegėme atminimo žvakeles – gyvybės, šviesos, atminties ir susikaupimo simbolį.

Vėliau aktų salėje gimnazistai žiūrėjo vaizdo pamoką „Laisvės kaina“. Taip pat gimnazijos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Jaunimo širdyje meilė Tėvynei degs visada“. Šią akciją organizavo gimnazijos administracija, kuopos vadas Algimantas Dragūnas ir dailės mokytoja Diana Rupšienė. Gimnazijos stadione buvo sukurtas didžiulis laužas, kurį uždegė gimnazijos direktorius Juozas Žymančius, o mokiniai ir mokytojai sustojo aplink jį kurdami „gyvąjį“ Lietuvos žemėlapį.

Po šios gražios akcijos gimnazijos bendruomenė rikiavosi eisenai. 12 val. Pajūrio Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios. Po šv. Mišių aukos gimnazistai parodė programėlę, kurios metu deklamavo eiles, kanklėmis pagrojo J. Naujalio „Lietuva brangi“, perskaitė visų keturiolikos žuvusiųjų pavardes, pagerbė juos tylos minute ir sugiedojo Tautišką giesmę.

Gimnazistai, aktyviai dalyvavę renginiuose, skirtuose paminėti 20 –ąsias Sausio 13-osios metines, suprato viena – Sausio 13-osios atminimas – tai ne vien faktas istorijos vadovėlyje ar tėvų bei senelių pasakojimai...Tai Laisvė pulsuoja visų mūsų širdyse...

 

Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inesa Kozlovienė